Hľadať produkt:

article

Výber nohavíc

Tri kroky na výber tých správnych nohavíc

Zo všetkých častí outdoorového oblečenia by nohavice pravdepodobne vedeli porozprávať najviac príbehov. Vyšúchané kolená a lesknúce sa opotrebované gombíky pripomínajú dobrodružstvá zažité počas turistickej vychádzky, v horách alebo hlboko v lese. Pri pomyslení na to, ako dlho budete nosiť vaše outdoorové nohavice, sa oplatí venovať chvíľu času na podrobnejšie premýšľanie, aký typ nohavíc chcete.

V ponuke máme približne tridsať rozdielnych modelov. Tu je zoznam otázok, na ktoré si chcete odpovedať pri hľadaní nohavíc, ktoré sa vám hodia najlepšie:

1. Na čo budete používať vaše nohavice?

Naše nohavice sú vyrobené predovšetkým na štyri hlavné oblasti použitia: turistika (Trekking), cestovanie do teplejších podnebí (Travel), poľovačka a sledovanie vtákov (Forest) a každodenné používanie (Everyday Outdoor). Zamyslite sa na chvíľu, akým spôsobom budete vaše nohavice nosiť najviac, a prezrite si nohavice v príslušnej kategórii. Viac informácií o týchto štyroch kategóriách nájdete v časti Nohavice.

2. Aký strih nohavíc máte najradšej?

Žiadne dve telá nie sú rovnaké a ľudia majú rôzne názory na to, ako by nohavice mali sadnúť. Aj preto ponúkame taký široký výber nohavíc. Naše outdoorové nohavice vyrábame v dvoch základných strihoch – trochu voľnejší, pohodlný (Comfort) a klasickejší (Regular) a v troch výškach pásu – vysoký (High), klasický (Regular) a nízky (Low). Dĺžku nohavíc si môžete vybrať buď fixnú (Fixed) s gombíkmi/so sťahovacími šnúrkami na konci, alebo nezakončenú (Raw), čo znamená, že dĺžku nohavice možno nastaviť presne podľa vašich požiadaviek.

3. Potrebujete špeciálne funkcie?

Detaily na dobrých outdoorových nohaviciach sú presne tým, čo z nich robí perfektného spoločníka. Týmito detailmi môžu byť vrecká na mapy alebo nástroje, odzipsovacie nohavice, ktoré premenia nohavice na krátke nohavice, alebo strečové panely, ktoré umožňujú lepšiu pohyblivosť. Množstvo našich nohavíc má na kolenách a zadnej strane výstuž na lepšiu odolnosť tam, kde je to najviac potrebné. Veríme, že vám tieto otázky uľahčia výber vašich nohavíc. Ak nemôžete nájsť to, čo hľadáte, pošlite nám správu na Facebook – www.facebook.com/fjallraven – a dajte nám vedieť, aký typ nohavíc potrebujete.