Hľadať produkt:

article

Voskovanie materiálu G-1000 spolu s inými materiálmi

V prípade odevov, ktoré sú celé vyrobené z materiálu G-1000, možno na rozpustenie vosku Greenland Wax využiť niekoľko spôsobov – sušič na vlasy, teplovzdušnú pištoľ, žehličku, kempingový varič, sušiareň alebo sušičku. Začnite pri nízkej teplote a postupne ju zvyšujte, kým uvidíte, že sa vosk začne topiť a prechádzať do materiálu (približne 55-60 °C alebo 131-140 °F). 

Hybridné, páperové odevy alebo odevy so syntetickou výstužou a vodoodolné odevy z materiálu G-1000 s podšívkou z materiálu Hydratic je potrebné navoskovať trocha opatrnejšie. Rozdiel spočíva práve v roztopení vosku, takže rovnako ako pri voskovaní oblečenia vyrobeného iba z materiálu G-1000, začnite nanášať vosk dlhými ťahmi, aby ste na materiáli vytvorili tenkú rovnomernú vrstvu.

Voskovanie hybridných odevov

Hybridné odevy sú vyrobené z kombinovaných materiálov. Napríklad z materiálu G-1000 a strečového materiálu (často Nylon 6.6) ako v prípade nohavíc Keb alebo z materiálu G-1000 Lite a materiálu MT, ktorý nájdete v niekoľkých výrobkoch série Abisko. V zásade je rovnako jednoduché navoskovať hybridný odev ako odev celý vyrobený z materiálu G-1000, no musíte byť trochu opatrnejší pri topení vosku do odevu.

Vosk Greenland Wax nanášajte dlhými ťahmi na časti odevy z materiálu G-1000 a rozpustite vosk do vlákien materiálu. Najpraktickejšie je použiť sušič na vlasy, no ak chcete použiť žehličku na najnižšom stupni, a potom postupne zvyšujte teplotu, kým neuvidíte, že sa vosk nezačne topiť. Vosk nenanášajte na strečový materiál ani na materiál MT.

Voskovanie odevov s páperovou výplňou

Najjednoduchším spôsobom ako roztopiť vosk do materiálu G-1000 je v bubnovej sušičke pri nízkej teplote. Môžete použiť aj sušič na vlasy. Nezabúdajte, že páperie je zvyčajne v ochrannom syntetickom obale, aby sa nedostalo von z materiálu. Tento obal môže byť citlivejší na teplo ako materiál G-1000. To je jeden z dôvodov, prečo nie je použitie žehličky na odevy z materiálu G-1000 vyplneného páperím až takým dobrým nápadom.

Voskovanie odevov so syntetickou výplňou

Najlepším spôsobom navoskovania odevov z materiálu G-1000 so syntetickou výplňou je použiť sušič na vlasy, no môžete to urobiť aj pomocou teplovzdušnej pištole (nezabúdajte, že musí byť nastavená na nízku teplotu, inak budete musieť dávať veľký pozor, aby ste odev nepoškodili). Prípadne môžete oblečenie nahriať v sušičke nastavenej na najnižšiu teplotu.

Voskovanie odevov s výplňou z materiálu Hydratic

Najjednoduchším spôsobom navoskovania odevov z vodoodolného materiálu G-1000 s výplňou z materiálu Hydratic je použiť sušič na vlasy, no môžete to urobiť aj pomocou teplovzdušnej pištole (nezabúdajte, že musí byť nastavená na nízku teplotu, inak budete musieť dávať veľký pozor, aby ste odev nepoškodili). Prípadne môžete oblečenie nahriať v sušičke nastavenej na najnižšiu teplotu.