Hľadať produkt:

article

Užitočné tipy: Materiál G-1000 prispôsobte, aby vyhovoval osobitným potrebám

Svoje outdoorové oblečenie z materiálu G-1000 môžete prispôsobiť podľa situácie a toho, čo chcete, tým že nanesiete rôzne množstvo vosku na rôzne časti odevu. Nezabúdajte, že je vždy lepšie naniesť niekoľko tenkých vrstiev vosku a potom ich roztopiť do jednej vrstvy naraz ako naniesť jedinú hrubú vrstvu.

Viac vosku chráni pred vetrom a dažďom

Často je dobré posilniť impregnáciu na častiach, ktoré sú viac vystavené vetru, dažďu a opotrebovaniu. Tu je niekoľko klasických príkladov:

 A. Naneste na kolená a zadnú časť nohavíc dvojitú vrstvu vosku, čím získate dobrú ochranu na miestach, kde ju najviac potrebujete: keď si kľaknete alebo sadnete, aby ste si oddýchli.

B. Nohavice môžete navoskovať od kolien dolu, aby vám nezmohli, keď budete kráčať vo vysokej tráve v skorých ranných hodinách napríklad na poľovačke.

C. Bundu, ktorú používate na turistiku v horách, môžete navoskovať spredu, na pleciach a kapucni, chrbát však nevoskujte, aby sa nadmerné teplo a vlhkosť, ktoré sa nahromadia pod batohom, mohli uvoľniť.

D. Predĺženú zadnú časť na zimnej vetrovke môžete navoskovať dvojitou vrstvou, aby vám nezmokla, keď budete sedieť na mokrých povrchoch.

Menej vosku zabezpečuje maximálne vetranie

Využívate oblečenie z materiálu G-1000 v teplom podnebí? V takom prípade budete veľmi pravdepodobne chcieť ľahší odev s maximálnym vetraním.

Odev perte v práčke pri teplote 40 °C. Po 2 – 3 praniach sa vosk z materiálu úplne zmyje. Nenavoskovaný materiál G-1000 dokáže účinne odvádzať vlhkosť zvnútra a lepšie vás udržať v suchu. Je to pohodlnejšie napríklad v lete, alebo keď cestujete v teplom podnebí.