Hľadať produkt:

article

Štyri typy nohavíc

G-1000 je vlastný odolný a všestranný materiál Fjällräven, ktorý predstavuje dobre osvedčenú outdoorovú klasiku, ktorá vás pripraví na všetky typy dobrodružstiev po celý rok.

Husto tkaná látka je vyrobená zo 65 % polyesteru a 35 % bavlny a je navoskovaná voskom Greenland Wax. Vďaka tejto kombinácii je materiál G-1000 mimoriadne trvanlivý, s veľmi dobrým vetraním a odolnosťou voči vetru a vode. G-1000 je odolný aj voči komárom (okrem materiálu G-1000 Lite) a zabezpečuje takmer 100 % ochranu pred ultrafialovým slnečným žiarením (UVA a UVB). Je ideálny, ak chcete objavovať úžasnú prírodu bez obmedzení.

G-1000 sa dodáva v štyroch verziách, pričom všetky verzie spájajú výhody pôvodného materiálu, no každá z nich má aj svoje špecifické vlastnosti.

Do predaja uvádzame aj eko verzie vyrobené z recyklovaného polyesteru a organickej bavlny. Organická bavlna, ktorú používame, pochádza z certifikovaných fariem a má vlákna v dĺžke potrebnej na výrobu veľmi trvácnych materiálov. To znamená, že naše eko verzie majú rovnakú trvácnosť a funkčnosť ako ostatné verzie.

G-1000 Original – odolný originál

65 % polyester, 35 % bavlna. G-1000 Original je pôvodný materiál pohodlného outdoorového oblečenia značky Fjällräven. Na začiatku slúžil ako materiál na výrobu stanov, no ukázalo sa, že na ľahké stany je príliš ťažký. Bol testovaný vo všetkých podmienkach od arktických a subarktických expedícií po ostré hrany kameňov počas pauzy na kávu na lesných čistinách.

K dispozícii v eko verzii: G-1000 Eco

G-1000 Silent – nehlučný a mäkký

65 % polyester, 35 % bavlna. Materiál G-1000 Silent je brúsenou verziou pôvodného materiálu a je mäkký a nehlučný. Brúsený povrch tento materiál istým spôsobom oslabuje, no protihodnotu je odev, ktorý nešuští, je praktický na poľovačku a práce pri ochrane lovnej zveri. Dobre sa hodí aj na oblečenie, ktoré sa bude používať rovnako často v práci i v teréne.

G-1000 Lite – odľahčený a ľahký

65 % polyester, 35 % bavlna. G-1000 Lite má nižšiu hmotnosť a je ľahší ako pôvodný materiál, vďaka čomu je lepšou voľbou pri ľahkých turistických odevoch v lete a cestovnom oblečení, ktoré vydrží časté používanie. Materiál je tkaný pomocou dvojitej nite, vďaka čomu je trvácny aj napriek relatívne nízkej hmotnosti. Upozorňujeme, že materiál G-1000 Lite nie je odolný voči hmyzu.

G-1000 HeavyDuty – ešte silnejší materiál

G-1000 HeavyDuty je mimoriadne trvácnou verziou tohto materiálu a je takmer nemožné ho znosiť (laboratórne testy preukázali mimoriadne skvelé výsledky). Používame ho na batohy a tašky a na posilnenie odevov, ktoré si vyžadujú mimoriadnu trvácnosť.

K dispozícii v eko verzii: G-1000 HeavyDuty Eco