Hľadať produkt:

Greenland Wax

Včelí vosk a parafín na osvedčenú impregnáciu

Vosk Greenland Wax zabezpečuje impregnáciu, ktorá sa využíva u všetkých produktov Fjällräven za materiálu G-1000. Tento vosk vyrába už od konca 60. rokov 20. storočia jeden rodinný podnik vo Švédsku. Jeho receptúra je tajná, no zložky sú jednoduché: čistý parafín a vysoko kvalitný včelí vosk. Vďaka tomu je vosk Greenland Wax šetrnejší voči životnému prostrediu ako impregnačné produkty na chemickej báze.

Okrem toho, že vosk zabezpečuje odolnosť výrobku voči vetru a vode, zvyšuje aj jeho trvácnosť a predlžuje životnosť materiálu.

Bez chemických prímesí

Parafín sa vyrába z ropy. Jeho používanie nie je nebezpečné a nedráždi pokožku. Naopak, má zjemňujúci účinok a pomáha pokožke udržať si vlhkosť a pružnosť. Parafín sa používa v produktoch starostlivosti o pokožku, kozmetike a vo fyzioterapeutickej liečbe, napr. pri liečbe artritídy. Včelí vosk je úplne prírodným produktom, pochádza z včelárskych fariem a je vedľajším produktom výroby medu.

Vyrábaný ručne

Nebudeme preháňať, keď povieme, že vosk Greenland Wax, je ozajstným umeleckým dielom. Parafín sa rozpustí vo veľkej nádobe (tej istej, ktorá sa používa už od 60. rokov minulého storočia). Keď dosiahne správnu teplotu, pridajú sa kusy včelieho vosku a všetko sa spolu zmieša. Zmes sa potom naleje do foriem, kde sa nechá stvrdnúť, a potom sa balí do kartónov.

V súčasnosti vyrábame okolo 70 000 kusov vosku Greenland Wax ročne. A každý jeden kus sa uvaril v rovnakej nádobe.

• Užitočné tipy: Ako si navoskovať odev z materiálu G-1000
• G-1000: odolný a všestranný outdoorový materiál

Nenašli sa žiadne produkty zodpovedajúce vášmu výberu.