Hľadať produkt:

article

Pranie oblečenia vyrobeného z materiálu G-1000

Oblečenie vyrobené celé z materiálu G-1000 môžete prať pri teplote 40 °C. Oblečenie s výplňou z páperia alebo syntetickou výplňou, prípade vyrobené z kombinácie materiálu G-1000 a iných materiálov perte podľa pokynov na pranie, ktoré nájdete na každom oblečení. To, že oblečenie vyrobené z materiálu G-1000 bolo impregnované voskom Greenland Wax, neovplyvňuje iné odevy v rovnakej várke prania, takže navoskované oblečenie môžete prať spolu s inými kusmi odevu. Avšak ako vždy, perte spolu oblečenie podobnej farby.

Nanášanie verzus opätovná aktivácia vosku

Originálny vosk Greenland Wax úplne vyperiete z odevov vyrobených z materiálu G-1000 najskôr po dvoch troch praniach, takže ich nemusíte znova voskovať po každom praní. Ak ste si oblečenie raz navoskovali a máte pocit, že vosk vsiakol do materiálu, môžete ho opätovne navoskovať, keď ho zavesíte do teplej sušiarne alebo prežehlíte žehličkou nastavenou na nízku teplotu. Teplo vytiahne vosk von z vlákien a rozdiel budete môcť pocítiť, keď odev vytiahnete zo sušiarne.

Tipy na pranie pred dobrodružstvom

Bez vosku je materiál G-1000 vzdušnejší a zabezpečuje maximálne vetranie. Preto je často dobré vyprať vosk z odevu, kým ho použijete v teplom podnebí, napríklad v lete alebo pred výletom do trópov.