Hľadať produkt:

article

Päť chýb na safari

Takže konečne ste na vašom vysnívanom výlete. Už sa neviete dočkať, že uvidíte zvieratá z veľkej päťky: slona, leoparda, byvola, nosorožca a leva. Jediná jednoduchá chyba však môže pokaziť celý výlet a zmeniť vysnívaný výlet na nočnú moru. Nižšie uvádzame päť základných chýb, ktoré ľudia podľa našich zistení robia:

1. Móda

Zabalenie módneho oblečenia so silnými farbami. Možno zistíte, že takéto oblečenie nielenže priláka zvieratá, ale špina a prach na ňom budú veľmi viditeľné. Namiesto toho si vyberte typické farby z kolekcie Fjällräven Travel, napr. kaki, hnedú a olivovú.

2. Počasie

Zabudnutie teplého oblečenia. Ako určite predpokladáte, slnko môže byť počas dňa naozaj silné. Večer a v noci však teplota klesne. Ak si nezabalíte niečo teplé, bude vám zima a budete podráždení. Zabaľte si fleesovú bundu a/alebo bundu Safari Jacket, bude vám teplo a budete spokojní. A budete mať oveľa lepšiu náladu.

3. Ochrana pred UV žiarením

Zabudnutie klobúka. Klobúk je na safari na ochranu pred silným africkým slnkom absolútne nevyhnutný. V žiadnom prípade neodchádzajte z domu bez neho. Je to také dôležité, že sa oplatí zopakovať to; neodchádzajte z domu bez neho!

4. Batožina

Zbalenie polovice šatníka. Nebudete potrebovať viac ako 3 funkčné košele. Bambusové košele alebo košele vyrobené z materiálu Micro Travel značky Fjällräven sa na safari perfektne hodia. Pridajte k tomu dvoje odzipsovacie nohavice z materiálu Micro Travel a budete mať šortky aj nohavice. Pridajte k tomu fleesovú bundu a bundu alebo vestu na safari a všetko hravo odnesiete. Určite nechcete so sebou nosiť nemotornú a ťažkú batožinu len preto, že ste si zbalili všetky nohavice a topy.

5. Topánky

Zbalenie ťažkých turistických topánok. Ak na safari nebudete chodiť, môžete vaše najťažšie topánky pokojne nechať doma. Namiesto nich si zoberte ľahké turistické topánky.