Hľadať produkt:

article

Nohavice Fjällräven

Štyri typy nohavíc

Vyvíjame nohavice na veľa rozličných aktivít. Všetky typy však spája to, že ponúkajú ochranu pred vetrom, dažďom a ťažkou námahou, zároveň sú však pohodlné a ponúkajú takú silnú trvácnosť, že vás budú sprevádzať na vašich expedíciách do prírody ešte veľa rokov.

Aby sme vám zjednodušili výber, rozdelili sme našu ponuku do štyroch hlavných kategórií podľa ich používania:

Turistika a outdoorové aktivity (Trekking)

Tu nájdete nohavice určené na najťažšiu námahu. Väčšina z nich je vyrobená z materiálu G-1000, ktorý je odolný voči vode a vetru a je pravdepodobne jedným z najprispôsobivejších a najodolnejších outdoorových materiálov na svete. Tento husto tkaný materiál je impregnovaný voskom Greenland Wax a ak chcete zvýšiť trvácnosť a odolnosť vašich nohavíc proti vetru a dažďu, môžete na ne aplikovať ešte viac vosku. Máme aj niekoľko modelov, ktoré sú vyrobené z príjemného strečového materiálu, ako aj nohavice, v ktorých sme skombinovali materiál G-1000 s časťami strečového materiálu, aby sme dosiahli optimálnu rovnováhu medzi trvácnosťou a pohyblivosťou.

V kolekcii nohavíc Trekking nájdete aj nohavice odolné proti vetru a vode, vyrobené z materiálov Eco-Shell a Hydratic. Tieto viacvrstvové materiály s membránou odvádzajú vlhkosť z vášho tela, čo pre vás predstavuje menšie riziko, že budete zaliati potom pri presunoch, ale ponúkajú aj 100 % ochranu pred vetrom, dažďom a snehom.

Cestovné nohavice (Travel)

Naše cestovné nohavice sú kombináciou vysokej odolnosti a nízkej hmotnosti a sú výborné na dobrodružstvá v teplejšom podnebí, príp. na horúce letné dni doma. Väčšina modelov je vyrobená z materiálu Micro Travel (MT), ktorý poskytuje výbornú ventiláciu a pocit chladu na pokožke, zároveň však chráni pred horúcimi slnečnými lúčmi. Pridajte k tomu fakt, že MT sa prakticky nekrčí, rýchlo schne a vo vašom kufri zaberá minimum miesta a je jasné, že nohavice vyrobené z MT sú skvelou voľbou na cestovanie. Ponúkame aj nohavice vyrobené z trvácneho, ale ľahkého materiálu G-1000 Lite.

Poľovnícke nohavice (Forest)

Poľovačka, rybačka, pozorovanie vtákov a iné lesné aktivity kladú špeciálne požiadavky na vaše vybavenie a naše nohavice určené na tieto aktivity sú vyrobené z tichého materiálu, ktorý „nešuští“, a obsahujú množstvo praktických detailov. Väčšina modelov je vyrobená z trvácneho materiálu G-1000 Silent, ale niekoľko modelov je vyrobených aj z materiálu Hydratic, ktorý je odolný proti vetru a vode. V tejto kolekcii nájdete nohavice, ktoré sú určené na náročnejšie aktivity, majú lepšie vetranie a obsahujú časti zo strečového materiálu, ktorý zabezpečuje lepšiu pohyblivosť. Aj napriek tomu sú podšité, aby ponúkli pohodu aj pri sedení pri nízkych teplotách.

Nohavice na každodenné použitie (Everyday Outdoor)

Prečo by nemohlo byť aj každodenné oblečenie trvácne a funkčné? My si to myslíme tiež, preto sme pripravili kolekciu s názvom Everyday Outdoor – jemne vypracované, kvalitné nohavice, ktoré môžete nosiť kdekoľvek, kedykoľvek. Tieto nohavice majú väčšinou menej vreciek ako outdoorové modely, ale v rovnakom duchu sú vyrobené z praktických, odolných materiálov ako napr. G-1000 alebo Micro Travel.