Hľadať produkt:

Ako voskovať odevy vyrobené z materiálu G-1000

Pomocou vosku Greenland Wax môžete svoje odevy z materiálu G-1000 jednoducho prispôsobiť rôznym poveternostným podmienkam a stupňu plánovanej aktivity. Viac vosku znamená, že odevy budú odolnejšie voči počasiu a vetru. Keď vosk vyperiete, dostanete ľahší, maximálne priedušný odev.

Materiál G-1000 je klasickým materiálom oblečenia značky Fjällräven. Husto tkaný materiál tvorený 65 % polyesteru a 35 % bavlny je odolný voči vetru, rýchlo schne, je veľmi odolný voči opotrebovaniu a po nanesení vosku Greenland Wax je odolný i voči vode a špiní sa len pomaly.  Vosk sa praním z materiálu postupne vymyje a jeho odolnosť voči vode sa zníži. Pri 2 - 3 praniach môže nastať čas na obnovenie vrstvy vosku. Zabezpečíte tým lepšiu ochranu pred zmoknutím a zlepšíte trvácnosť, a teda aj životnosť odevu.

Vosk Greenland Wax je vyrobený z parafínu a včelieho vosku. Kus vosku (100 g) vystačí asi na desať kusov odevu. Cestovné balenie (23 g) je praktické a môžete si ho zobrať so sebou, aby ste si mohli odev nanovo impregnovať aj počas turistiky v teréne. Vosk Greenland Wax môžete kúpiť na našej internetovej stránke alebo v ktorejkoľvek predajni, kde sa predávajú výrobky z materiálu G-1000.

Ako správne voskovať materiál G-1000

1) Nanesenie Kockou vosku Greenland Wax prechádzajte dlhými ťahmi proti smeru vlákna, čím na odeve zanecháte tenkú rovnomernú vrstvu. Podobá sa to trocha na písanie kriedou po tabuli. Uistite sa, že dobrou vrstvou pokryjete celý odev.

2) Roztopenie Žehličkou nastavenou na nízku/strednú teplotu a bez pary zažehlite vosk do tkaniny (nezabudnite žehličku utrieť, kým ju použijete na iné odevy). Použiť môžete aj sušič na vlasy alebo plameň kempingového variča (pozrite si informácie ďalej). Vosk sa topí pri teplote približne 55-60 °C (131-140 °F).

Užitočné tipy Ak chcete, aby bol materiál ešte odolnejší voči vode, zopakujte postup niekoľkokrát namiesto nanesenia jednej hrubej vrstvy vosku. Je to dobré v prípade namáhaných častí odevu, ako je kapucňa a plecia, kolená a sedacia časť.

Poznámka: Odevy z materiálu G-1000 s páperovou alebo syntetickou výplňou a odevy s podšívkou z materiálu Hydratic, alebo vyrobené z kombinovaných materiálov musíte voskovať opatrne – prečítajte si viac tu.

Voskovanie v prírode pomocou outdoorového variča

Po navoskovaní materiálu, podržte odev vo vzdialenosti niekoľko desiatok centimetrov nad stabilným, silným plameňom vášho outdoorového variča. Začnite na vzdialenejšej strane a pomaly sa posúvajte bližšie, až kým neuvidíte, ako sa vosk začína topiť. Dávajte pozor, aby ste nepodpálili látku a nerobte to s odevom na sebe. Odev držte nad plameňom, kývajte ním dopredu a dozadu, až kým sa vosk neroztopí.

Voskovacie služby vo vašej predajni

V značkových predajniach spoločnosti Fjällräven a iných dobre zásobených predajniach nájdete voskovacie stanice, ktoré vám pomôžu s voskovaním vašich odevov z materiálu G-1000.  Najbližšiu predajňu s voskovacou stanicou nájdete tu. 

Products found: 4 Show: All
 1. Voskovanie materiálu G-1000 spolu s inými materiálmi

  Voskovanie materiálu G-1000 spolu s inými materiálmi

  V prípade odevov, ktoré sú celé vyrobené z materiálu G-1000, možno na rozpustenie... Read more »
 2. Užitočné tipy: Materiál G-1000 prispôsobte, aby vyhovoval osobitným potrebám

  Užitočné tipy: Materiál G-1000 prispôsobte, aby vyhovoval osobitným potrebám

  Svoje outdoorové oblečenie z materiálu G-1000 môžete prispôsobiť podľa situácie a toho... Read more »
 3. Pranie oblečenia vyrobeného z materiálu G-1000

  Pranie oblečenia vyrobeného z materiálu G-1000

  Oblečenie vyrobené celé z materiálu G-1000 môžete prať pri teplote 40 °C. Read more »
 4. Užitočné informácie o zmene farieb

  Užitočné informácie o zmene farieb

  Keď ošetríte kožené topánky, väčšinou trochu stmavnú. To isté sa stane, keď navoskujete... Read more »