Hľadať produkt:

Starostlivosť o vlnené oblečenie

Ak venujete vlnenému oblečeniu primeranú starostlivosť a budete ho riadne prať, vydrží vám veľmi dlho. Vlna prirodzene odpudzuje špinu, čo znamená, že vlnené oblečenie môžete nosiť bez prania dlhšie, ako je to možné pri bavlnených alebo syntetických vláknach. Stačí prevetrať, najmä vo vlhkom podnebí. Vlhký vzduch vytiahne špinu a zápachy, keď prechádza cez oblečenie. Výborné na cestovanie a túry, na ktorých nemáte veľa príležitostí oprať si oblečenie.

Pranie a sušenie

Keď príde čas na pranie vášho vlneného odevu, mali by ste použiť prostriedok na vlnu. Vlna má vďaka prírodným olejom, ktoré obsahuje, množstvo výborných vlastností. Ak vlnený odev operiete v obyčajnom pracom prostriedku, ktorý je určený na efektívne odstraňovanie olejov, vyperiete tým aj mnohé z týchto vlastností.

Použite nastavenia vašej práčky na pranie vlny/ručné pranie alebo odev operte opatrne v rukách. Ak periete ručne, uistite, sa, že odev nenecháte namočený vo vode. Nadmerné množstvo vody možno vyžmýkať pomocou uteráka – nikdy ho však nekrúťte. Po opraní oblečenie roztiahnite na rovný povrch, aby sa vysušilo a udržalo si svoj tvar.

Uskladnenie a starostlivosť

Vlnené oblečenie by malo byť uložené v skrini alebo škatuliach, ktoré nie sú v priamom kontakte so stenami vášho domu, hlavne ak bývate v staršom dome, aby si náhodou mole a iný hmyz nenašli cestu k vášmu obľúbenému svetru. Oblečenie je najlepšie zložiť a uskladniť ho na polici alebo v škatuli – ak ho zavesíte na vešiak, môže sa časom roztiahnuť a stratiť svoj tvar.

Na niektorých typoch vlny sa môžu začať tvoriť hrčky (chumáče). Je to prirodzený jav a v žiadnom prípade neznižuje funkčnosť odevu. Hrčky najčastejšie nájdete na rukávoch a bokoch tela a na chrbte, ak nosíte batoh. Hrčky pravidelne odstraňujte, aby si odev udržal svoj štýl. Predávajú sa jednoduché zariadenia, ktoré hrčky odstránia – vyzerajú ako malé žiletky. Stačí prejsť zariadením ponad povrch odevu a hrčky „oholiť“. Nepritláčajte však príliš silno, keďže je to malá žiletka, ak nebudete opatrní, odev môžete poškodiť.

Aby ste obdržali svoju zásielku pred Vianocami, objednajte v rámci: 2015-12-17T15:00 Predĺžené obdobie vrátenia vianočných objednávok do 15. januára 2016 pre objednávky uskutočnené od 20. novembra do 31. decembra 2015