Hľadať produkt:

Starostlivosť o stan

Stany Fjällräven sú známe výbornou schopnosťou vydržať mnoho rokov náročného outdoorového používania. Aby ste však zaručili dlhú životnosť vášho stanu, musíte sa oň primerane starať. Najdôležitejšie je, aby bol vždy čistý a uskladnený na vzdušnom, suchom mieste.

Vonku v prírode

Keď chcete tyčky vytiahnuť z rukávov, neťahajte ich, ale potlačte. Na stlačenie stanu použite vak v tvare písmena V. Skráťte kotviace lanká, aby ste zabránili ich zauzleniu. Vetvičky a iný odpad pozametajte zo stanu, skôr ako ho zabalíte. Tým znížite riziko zbytočného opotrebovania materiálu stanu. Mierne presakovanie cez spoje stanu je štandardným javom. Aby bol váš stan 100 % odolný proti vode, použite priložený tmel (silikón). Ak sa tyčka zlomí, opravte ju použitím priloženého predlžovacieho spoja alebo rezervného kusa.

Keď sa vrátite domov

Vyčistite steny stanu a zips a uložte ho na vzdušné, suché miesto. Ak je stan špinavý, často ho stačí opláchnuť vlažnou vodou alebo utrieť vlhkou hubkou. Ak je to potrebné, použite tekuté mydlo alebo mydlo na ručné pranie. Stan nikdy neperte v práčke a na čistenie nepoužívajte silné chemikálie.

Zipsy sú veľmi namáhané a podliehajú opotrebeniu, najmä vtedy, ak stanujete v piesočnatom alebo prašnom prostredí. Aby ste zabránili odlomeniu bežca, zips vyčistite, napr. čistou zubnou kefkou.

Vždy po návrate z túry stan zaveste, vysušte a prevetrajte. Na zavesenie použite tyčky, aby vzduch medzi látkou mohol cirkulovať. Tým zabránite vzniku plesní a nepríjemného zápachu. Úplne najlepším spôsobom na uloženie stanu je zavesiť ho na vzdušné, chladné a suché miesto. Ak nemáte dostatok miesta na zavesenie a stan potrebujete odložiť zložený vo vaku, je dôležité, aby ste sa uistili, že je stan úplne suchý, skôr ako ho zložíte. Mali by ste odstrániť aj všetky nečistoty a iné cudzie látky, ktoré by mohli látku stanu poškodiť.