Hľadať produkt:

Výber spacieho vaku

Správny výber spacieho vaku závisí od toho, na čo ho chcete použiť a ktoré vlastnosti sú pre vás dôležité. Nízka hmotnosť a ľahké balenie na letnú turistiku a cestovanie alebo veľa tepla na použitie v zime? Tu je zoznam vecí, ktoré by ste mali zvážiť, ak chcete nájsť spací vak vhodný presne na vaše potreby.

Teplota

Bežným pravidlom je byť pripravený na nízke teploty. Vyberte si taký spací vak, ktorý zvládne nižšie teploty ako najnižšie teploty, ktoré očakávate. Vždy máte možnosť spací vak otvoriť a zabezpečiť ventiláciu, ak vám je príliš teplo. Na letné používanie v horách budete potrebovať spací vak, ktorý znesie približne -3 °C. Na jednoduché stanovanie a cestovanie do teplejšieho podnebia vám postačí tenší spací vak, ktorý znesie teplotu okolo +10 °C. Na jar a v lete budete potrebovať spací vak, ktorý znesie okolo -10 °C a v zime okolo -20 °C. Tieto odporúčania sú len približné, pretože každý človek vníma teplotu inak.

Celková hmotnosť

Akú váhu chcete niesť na pleciach? Keď sa plavíte na kajaku alebo ťaháte spací vak na saniach, váha nemusí hrať až takú dôležitú úlohu, ale ak ste na túre dlhej mnoho kilometrov, je pre ťažší spací vak váš batoh zbytočne ťažký. Páperové spacie vaky sú často ľahšie ako syntetické.

Veľkosť zbaleného spacieho vaku

Spací vak môže byť ľahký, mali by ste však pozerať aj na jeho veľkosť. Miesto je často veľmi dôležité, hlavne vtedy, keď ste na turistike s batohom a potrebujete priestor na niečo iné, napr. jedlo. Páperový spací vak väčšinou možno stlačiť na polovičnú veľkosť porovnateľného syntetického spacieho vaku.

Dĺžka a objem

Spacie vaky Fjällräven ponúkame v dvoch veľkostiach: Regular (170 cm) a Long (195 cm). Mali by ste si vybrať, ktorý z nich je pre vás vhodný, aby vám nebol príliš tesný ani príliš voľný. Ak je spací vak príliš tesný, výplň sa stláča, čím sa znižuje schopnosť izolácie. Ak je naopak spací vak príliš veľký, objem vášho tela nebude dostatočne veľký na to, aby vyhrial vzduch vnútri.

Izolácia spacieho vaku

Existujú dva základné typy spacích vakov – páperový a syntetický. Obidva materiály majú svoje silné aj slabé stránky.

Nenašli sa žiadne produkty zodpovedajúce vášmu výberu.