Hľadať produkt:

Páperové bundy

o sa týka kvality izolácie, nič nie je lepšie ako páperová výplň. Páperie ponúka vo vzťahu k jeho váhe bezkonkurenčné teplo. Je nadýchané, pohodlné a možno ho ľahko stlačiť. Páperie je preto samozrejmou voľbou na expedície alebo túry do oblastí s extrémne nízkymi teplotami a do oblastí vysoko nad morom. Je najlepšou voľbou aj počas skutočne chladných dní na aktivity, ktoré sú viac sedavé, ako napr. rybačka pod ľadom alebo psie záprahy.

Značka Fjällräven pracuje s páperovou izoláciou už viac ako 40 rokov. Používame exkluzívne páperie tej najvyššej kvality. Keď sa náš zakladateľ Åke Nordin rozprával so skúsenými dobrodruhmi, ktorí mu povedali, že teplé oblečenie ich neudrží v teple, dospel k dôležitému rozhodnutiu. Nikto by už vonku v prírode nemal mrznúť. Toto rozhodnutie viedlo v roku 1974 k predstaveniu teraz už klasickej bundy Expedition Down Jacket a odvtedy sa naše páperové bundy stali uznávanými po celom svete.

Páperové bundy tej najvyššej kvality

Vysoká kvalita páperia a inteligentná štruktúra sú iba dva z mnohých dôvodov, prečo sú naše páperové bundy také obľúbené. Jeden z technických pojmov, s ktorými sa môžete stretnúť, je CUIN (niekedy nazývaný aj plnivosť). Je meradlom toho, aké nadýchané je páperie. Môžete sa stretnúť aj s pojmami ako tvar a izolácia, ktoré sa týkajú hrúbky vrstvy vzduchu vytvorenej výplňou, resp. ohrievacích vlastností izolácie. Čím vyššia hodnota, tým lepšia izolácia. Tvar závisí od zmesi páperia a peria. Na maximálnu izoláciu by ste si mali vybrať bundu s vysokou hodnotou CUIN a dobrou zmesou páperia a peria.

CUIN meria izoláciu

CUIN je skratkou kubických palcov na uncu, čo je ukazovateľom, aké množstvo (v kubických palcoch) je vyplnené na jednu uncu (27,3 gramov) páperia. Aby sme to zjednodušili, môžeme povedať, že čím vyššia je hodnota CUIN bundy, tým lepšie izoluje teplo (za predpokladu, že všetko ostatné je zhodné).

Zmes páperia a peria

Páperie viaže viac vzduchu ako perie a aj lepšie izoluje. To znamená, že čím vyššie je percento páperia v bunde, tým lepšia je izolácia v porovnaní s bundou s rovnakou hmotnosťou. Údaj 90/10 znamená, že z každých 100 gramov výplne vašej bundy je 90 gramov páperia.

Viac detailov, väčší rozdiel

Naše páperové bundy nie sú obľúbené a teplé iba vďaka prvotriednemu páperiu a vysokému percentu páperia. Majú aj veľké, priestranné kapucne so šnúrkami na zatiahnutie, keď sa v naozaj chladnom počasí zatiahnu, vidno iba oči. Mnohé bundy majú aj odnímateľný golier vyrobený zo syntetickej kožušiny na ochranu pred snehom. Ochranné légy na koncoch zipsov na cvoky poskytujú zvýšenú bezpečnosť (pokazený zips na horách v zime môže byť veľký problém). Ale légy ponúkajú aj flexibilitu – zapnutie bundy použitím samotných cvokov umožňuje uvoľňovanie vlhkosti a tepla.

Na mnohých bundách sa navyše nachádzajú vrecká na ohriatie rúk, ktoré sa nachádzajú za štandardnými vreckami, a plecia s dodatočnou výplňou, aby si udržali teplotu a tvar dokonca aj pri nesení batoha alebo ťažkých vecí vo vreckách.

Products found: 13 Show: All
 1. Greenland Down Jacket

  Greenland Down Jacket

  Klasická páperová bunda z odolného materiálu G-1000 Original s pevnou priliehavou kapucňou...
  519,95 €
  Viac
 2. Down Jacket No. 16

  Down Jacket No. 16

  Obojstranná páperová bunda z materiálu G-1000 Eco a z polyamidu. Veľmi vhodná ako ochranný...
  775,00 €
  Viac
 3. Down Jacket No. 16 W

  Down Jacket No. 16 W

  Obojstranná páperová bunda z materiálu G-1000 Eco a z polyamidu. Veľmi vhodná ako ochranný...
  775,00 €
  Viac
 4. Greenland No. 1 Down Jacket

  Greenland No. 1 Down Jacket

  Nadčasová páperová bunda z materiálu G-1000 Eco s kontrastnými farbami a koženými prvkami....
  529,95 €
  Viac
 5. Greenland No. 1 Down Jacket W

  Greenland No. 1 Down Jacket W

  Nadčasová páperová bunda z materiálu G-1000 Eco v kontrastných farbách a s koženými prvkam...
  529,95 €
  Viac
 6. Singi Down Jacket

  Singi Down Jacket

  Teplá a odolná páperová bunda z materiálu G-1000 s tradičným dlhým strihom. Kapucňa proti ...
  619,95 €
  Viac
 7. Singi Down Jacket W

  Singi Down Jacket W

  Teplá a odolná páperová bunda z materiálu G-1000 s tradičným dlhým strihom. Kapucňa proti ...
  619,95 €
  Viac
 8. Expedition Down Jacket

  Expedition Down Jacket

  Dobre izolovaná ikonická vetrovka z roku 1974.
  799,95 €
  Viac
 9. Expedition Down Jacket W

  Expedition Down Jacket W

  Dobre izolovaná ikonická vetrovka z roku 1974.
  799,95 €
  Viac
 10. Keb Touring Down Jacket

  Keb Touring Down Jacket

  Ľahká a elastická vetrovka pre extra teplo na zimných túrach.
  459,95 €
  Viac
 11. Keb Expedition Down Jacket

  Keb Expedition Down Jacket

  Funkčná dobre izolovaná vetrovka do náročných zimných podmienok.
  769,95 €
  Viac
 12. Keb Expedition Down Jacket W

  Keb Expedition Down Jacket W

  Funkčná dobre izolovaná vetrovka do náročných zimných podmienok.
  769,95 €
  Viac
 
Aby ste obdržali svoju zásielku pred Vianocami, objednajte v rámci: 2015-12-17T15:00 Predĺžené obdobie vrátenia vianočných objednávok do 15. januára 2016 pre objednávky uskutočnené od 20. novembra do 31. decembra 2015