Hľadať produkt:

Ľahší batoh

Ak chcete postupovať rýchlejšie alebo len uprednostňujete nosenie menšej batožiny, existuje niekoľko trikov, ako znížiť hmotnosť vašej batožiny. Prvým krokom je samozrejme zobrať si iba veci, ktoré budete skutočne potrebovať. Základnou chybou je zobrať si veľa oblečenia na prezlečenie. Ďalšou zbytočnou záťažou, ktorú ľudia nesú, je voda! Keďže môžete piť vodu z potoka, jediné, čo si so sebou potrebujete zobrať, je pohárik, ktorým dosýta uhasíte svoj smäd.

Najviac hmotnosti ušetríte na ťažších kusoch vybavenia. Výberom ľahšieho stanu, spacieho vaku a variča sa môžete zbaviť niekoľkých kilogramov. To znamená, že tých pár gramov, ktoré ušetríte odrezaním rúčky na vašej zubnej kefke, vôbec nie je dôležitých. S menším a ľahším vybavením si môžete vybrať menší batoh, ktorý váži menej.

Tu je zoznam vecí na ľahšiu túru

• Vyberte si ľahší páperový spací vak namiesto syntetického. Aj napriek tomu by mal izolovať do teploty -5 °C.

• Namiesto nafukovacej podložky si zoberte plastovú podložku so zatvorenými pórmi. Zaberá síce viac miesta, ale váži menej. Nájdite si stan s nízkou hmotnosťou. Ak je vás viac, vezmite si so sebou stan pre 3 alebo 4 osoby, čím sa hmotnosť na osobu zníži.

• Stan si medzi sebou rozdeľte, napr. niekto ponesie stan, iný tyčky atď. Vyberte si tenké, ľahké oblečenie odolné proti dažďu namiesto pevného trojvrstvového oblečenia.

• Ak ste si úplne istí, že vaše nohy dokážu bez problémov stráviť dlhé dni v topánkach, sandále a športové topánky môžete nechať doma.

• Vyberte si malý propán-butánový varič, ktorý je možné naskrutkovať na plynovú bombičku, a mimoriadne ľahký hrniec. Nezabudnite však na pokrievku, čas varenia dokáže skrátiť takmer o polovicu.

• Zoberte si so sebou iba sušené jedlo.

Nenašli sa žiadne produkty zodpovedajúce vášmu výberu.