Hľadať produkt:

Tencel® lyocell

Prírodný materiál

Tencel® vyrobený z vlákien Lenzing, inak nazývaný aj lyocell (názov generického vlákna), je prírodným materiálom. Tencel® sa vyrába z celulózy rýchlorastúcich stromov, okrem iného z eukalyptu, ktorý rastie na udržateľných plantážach. Výrobný proces je šetrný k životnému prostrediu, recyklácia a opätovné použitie sa využívajú v maximálnej možnej miere. Preto udelila Európska únia materiálu Tencel® Európsku cenu za životné prostredie.

Environmentálny aspekt je pre nás samozrejme silným dôvodom na to, aby sme materiál Tencel® používali v našom oblečení. Tento materiál je navyše pohodlný a má výborné funkčné vlastnosti.

Funkčné vlákno, ktoré dobre splýva

Tencel® je funkčné vlákno s mnohými výhodami. Je chladivé na pocit a jemnejšie na dotyk pokožky ako napr. bavlna. Tencel® efektívne odvádza vlhkosť a dokáže absorbovať o 50 % vody viac ako bavlna. Preto je výbornou voľbou na horúce letné dni alebo pri ceste do teplého podnebia.

100 % Tencel® je na dotyk takmer ako hodváb a dobre splýva. Tento materiál je vhodný aj na ťažkú námahu a dobre znáša pranie. V našich odevoch často miešame Tencel® s inými materiálmi ako napr. vlna alebo organická bavlna, aby sme čo najviac využili vlastnosti rozličných vlákien. 

Products found: 3 Show: All
 1. Abisko Cool Shirt LS

  Abisko Cool Shirt LS

  Ľahká dobre odvetraná trekingová košeľa s dlhými rukávmi z materiálu lyocell, ktorý dobre ...
  99,95 €
  Viac
 2. High Coast Stripe T-Shirt W

  High Coast Stripe T-Shirt W

  Pohodlné tričko s krátkymi rukávmi, vyrobené zo zmesi vlny a tencelu, ktorá odvádza vlhkos...
  59,95 €
  Viac
 3. Abisko Trail T-Shirt W

  Abisko Trail T-Shirt W

  Tričko s krátkymi rukávmi z funkčného materiálu s obsahom vlny a tencelu. Široký, okrúhly ...
  54,95 €
  Viac