Hľadať produkt:

Hydratic

Odvádza vlhkosť a udržiava vás v suchu

Oblečenie vyrobené z materiálu Hydratic® je odolné proti vetru a vode, odvádza pot, čím znižuje riziko, že budete mať vlhké oblečenie, pretože ste spotení. Zároveň chráni pred dažďom a vlhkosťou.

Naše odevy vyrobené z materiálu Hydratic chránia pred vetrom, vodou a snehom a zároveň uvoľňujú čo najviac telesných pár (vlastnosť, ktorú mnohí nazývajú priedušnosť). Materiál Hydratic obsahuje malé, mikroskopické póry, ktoré sú tisíckrát menšie ako kvapka vody, ale stovky ráz väčšie ako para, to znamená, že uvoľňuje vlhkosť. To je dôvod, prečo je odev vyrobený z materiálu Hydratic odolný proti vode bez toho, aby ste sa spotili.

Odolný proti vode

Odolnosť proti vode sa meria vo vodnom stĺpci a textílie sa testujú, koľko tlaku vydržia, skôr ako začnú pretekať. Čím vyšší vodný stĺpec, tým viac tlaku materiál vydrží. Vodný stĺpec 1 000 milimetrov sa technicky považuje za odolný proti vode, ale to sa ani zďaleka nepribližuje k hodnote dostatočnej na aktivity vo voľnej prírode. Vonku v prírode je tlak často vyšší, napríklad keď ste na kolenách na mokrej zemi.

Preto sme vyvinuli materiál Hydratic, tak aby zniesol tlak 10 000 – 20 000 milimetrov. To znamená, že aj v prípade extrémne silného a vytrvalého lejaka zostanete suchí. A nezáleží na tom, či kráčate, kľačíte alebo sedíte.

Odolný proti vetru

Už ste určite niekedy zažili fenomén, pri ktorom vietor výrazne ochladzuje teplotu. Prichádza vo forme triašky, ktorá prechádza vaším telom, keď sa zdvihne vietor. Tento jav je bežný v oblastiach s extrémne chladnou klímou alebo vo vysokých výškach. Aby ste znížili riziko, že vám bude zima, materiál Hydratic zastaví vietor, ktorý by inak odobral teplo z vášho tela. Namiesto návratu späť môžete vo vašom dobrodružstve pokračovať.

Ventilácia (priedušnosť)

Priedušnosť sa meria číslom gramov vody na meter štvorcový látky, ktoré prepustí za 24 hodín. Materiál Hydratic prepustí medzi 8 000 – 15 000 gramov. Čím vyššie číslo, tým viac vlhkosti sa prepustí. Aby bolo možné prepustiť čo najväčšie množstvo pary, na odevoch vyrobených z materiálu Hydratic nájdete množstvo inteligentných funkcií. Napríklad ventilačné otvory v podpazuší, vrecká zo sieťoviny a komínový golier.

Odolný

Aby naše odevy vyrobené z materiálu Hydratic vydržali aktívne outdoorové používanie, podrobujú sa rovnako náročným testom ako materiál G-1000. Okrem testovacích skupín sa odevy vyrobené z materiálu Hydratic podrobujú testom odolnosti pomocou tzv. testu Martindale. V rámci tohto testu sa materiál opakovane otiera pri vysokom tlaku. Tento test prebieha neprerušovane celé hodiny a v prípade materiálu G-1000 dokonca celé dni. Moment, keď sa látka konečne roztrhne, zaznamenáme a porovnáme, koľko rokov aktívneho používania to predstavuje. Sme hrdí na to, že Hydratic patrí v outdoorovom svete medzi najodolnejšie membrány.

Products found: 7 Show: All
 1. Karla Trousers Hydratic

  Karla Trousers Hydratic

  Dámske nepremokavé a neprefúkavé nohavice z česaného materiálu G-1000® so zložkou Hydratic...
  209,95 €
  Viac
 2. Montt 3 in 1 Hydratic Jacket

  Montt 3 in 1 Hydratic Jacket

  Nepremokavá a neprefúkavá bunda typu "tri v jednej" vyrobená z mäkkého materiálu G-1000® s...
  469,95 €
  Viac
 3. Una Jacket

  Una Jacket

  Dlhá dámska parka z materiálu G-1000 s ľahkou výplňou a s nepremokavou membránou z materiá...
  379,95 €
  Viac
 4. Barents Pro Hydratic Trousers

  Barents Pro Hydratic Trousers

  Nepremokavé a neprefúkavé outdoorové nohavice vyrobené z materiálu G-1000 so zložkou Hydra...
  209,95 €
  Viac
 5. Poncho

  Poncho

  Spoľahlivé univerzálne oblečenie s otvormi na palce. Spojovacie gombíky na bokoch.
  124,95 €
  Viac
 6. Brenner Pro Padded Jacket

  Brenner Pro Padded Jacket

  Teplá vystužená nepremokavá bunda z mäkkého nešuchotavého materiálu G-1000 Silent Eco. Úch...
  459,95 €
  Viac
 7. Karl Pro Trousers Hydratic

  Karl Pro Trousers Hydratic

  Odolné outdoorové nohavice z materiálu G-1000 Silent, s vodeodolnou podšívkou s membránou ...
  199,95 €
  Viac