Hľadať produkt:

article

Najväčšie nebezpečenstvo v savane

Veľa ľudí cestuje to Afriky, aby videli veľkú päťku zvierat: slona, leva, byvola vodného, leoparda a nosorožca. Riziko, že na vás jedno z týchto zvierat zaútočí, je minimálne. V skutočnosti predstavujú päť najväčších zdravotných rizík na savane komáre prenášajúce maláriu, mucha tse-tse, UV žiarenie, dehydratácia a otrava jedlom. V tých najhorších prípadoch vás tieto riziká môžu vystaviť ohrozeniu života. To nie je práve to, čo považujeme za užívanie si safari.

Safari je fantastický spôsob, ako si užiť zvieratá a prírodu savany. Ochorenie uprostred vášho dobrodružstva je samozrejme poslednou vecou, ktorú si želáte. Nižšie nájdete niekoľko rád, ako sa vyvarovať niektorým skutočným nebezpečenstvám.

Nebezpečné slnečné lúče

Náš materiál Micro Travel (MT) vás chráni pred popáleninami, úpalom a nebezpečným UV žiarením, UVA aj UVB. V trópoch je slnko mimoriadne silné, čo je dôvod, prečo by ste vždy mali používať krém a klobúk so širokým okrajom, napr. Fjällräven Marlin Hat. Ak si oblečiete aj bundu a nohavice vyrobené z rovnakého materiálu, budete mať istotu, že ste chránení. Ďalšou výhodou materiálu MT je, že je mimoriadne ľahký a má výborné vetracie vlastnosti.

Malí prenášači chorôb

Štandardnou infekciou je malária, ktorú prenášajú hlavne komáre. Ak včas nepodstúpite liečbu, malária môže byť smrteľná. Jeden zo spôsobov, ako zabrániť uštipnutiu komárom, je mať oblečené nohavice a bundu s dlhými rukávmi. Novinky z kolekcie Travel značky Fjällräven bundy, sme navrhli tak, aby vás chránili počas vášho výletu. Musíte si samozrejme vziať aj tabletky proti malárii. Väčšina oblečenia v našej kolekcii Travel je vyrobená z nášho vlastného materiálu Micro Travel (MT), ktorý je zmesou polyamidového vlákna a česanej bavlny. Vysoký golier, ktorý vás chráni pred komármi a slnkom, a inteligentné riešenie vreciek sú iba niektoré kľúčové vlastnosti týchto výborných spoločníkov na cestách.

Rozumné balenie

Keď sa potíte celý deň na silnom slnku, dehydratácia je vážnym nebezpečenstvom. Pite veľa vody a vždy majte so sebou praktický, pevný vak, ako napríklad náš Vintage Shoulder Bag, s vodou, jedlom a liekmi. Kde sa vlastne tá voda stráca? Väčšina sa z vášho tela vypotí a absorbuje ju vaše oblečenie. Ak ste si vybrali oblečenie vyrobené z materiálu MT, nebudete v mokrom oblečení dlho. MT sa vysuší za tretinu času, ktorý na vysušenie potrebuje bavlna. Oblečenie je takmer úplne nekrčivé, vďaka čomu je ideálne na cestovanie a dobrodružstvo v horúcom podnebí.

Verte vášmu materiálu Micro Travel

So správnym vybavením a vedomosťami môžete zabrániť, aby vás postihlo päť najväčších afrických nebezpečenstiev. V cestovnej kolekcii značky Fjällräven nájdete oblečenie a vybavenie, vďaka ktorému bude váš výlet pohodlnejší. Ak môžete veriť svojmu vybaveniu, môžete si vychutnávať zážitky.