Hľadať produkt:

article

Jedlo a pitie

Pri cestovaní by ste samozrejme mali vyskúšať miestne špeciality. Thajské curry, libanonský kibbeh alebo argentínske hovädzie poskytnú vašim chuťovým bunkám skvelý zážitok. Aby ste však zabránili žalúdočným ťažkostiam, ktoré by vašu výpravu pokazili, pripájame niekoľko tipov.

Najdôležitejšie tipy:

• Jedlo, ktoré si pripravíte sami, je najbezpečnejšie. Ovocie a zeleninu umyte čistou vodou. 
• Pri príprave jedla dodržiavajte hygienické zásady. 
• Nedovoľte ľuďom s črevnými problémami, aby pripravovali vaše jedlo.

Voda

V mnohých krajinách si vodou z kohútika nemôžete byť na sto percent istí. Ak nebudete mať šťastie, pitná voda vám môže spôsobiť rôzne ochorenia alebo parazity. A to určite nechcete. Preto, aby ste sa pri cestovaní takýmto problémom vyhli, pite vodu balenú vo fľaši alebo si ju prevarte. Vždy majte so sebou aspoň dve fľaše vody. A mimochodom, nezabudnite, že aj voda, ktorou si umývate zuby, by mala byť čistá.

Jedlo

Čo sa týka rád o jedle, vyberajte si jedlo, ktoré je riadne uvarené alebo vypražené/ugrilované a podáva sa na horúcom tanieri. Na šaláty a ovocie umývané pod tečúcou vodou si dávajte pozor. Aj keď to môže byť ťažké, v niektorých oblastiach sú zmrzlina a mliečne koktaily tiež potravinami, ktorým by ste sa mali vyhnúť.