Hľadať produkt:

article

G-1000 je často lepšia voľba

Veľa ľudí si oblečie technickú bundu odolnú proti vode bez prílišného premýšľania. Ale ľudia, ktorí boli niekedy na turistike alebo lyžovali vo vrstvenom oblečení, často zistili, že je až príliš odolné proti vode. Membrána, vďaka ktorej je vrchná bunda odolná voči vode, nedokáže uvoľňovať vlhkosť tak rýchlo, ako sa tvorí pod ňou pri aktívnom pohybe, a preto často zmoknete pre zmenu zvnútra.

A preto si skúsení outdooroví nadšenci už niekoľko desaťročí vyberajú namiesto toho oblečenie vyrobené z materiálu G-1000. Ten zabezpečuje ochranu pred vetrom a udrží vás v suchu i pri drobných prehánkach. Keď materiál zmokne, rýchlo sa vysuší. G-1000 tiež lepšie vetrá, takže sa v ňom nepotíte tak ako v prípade materiálu odolného voči vode. V porovnaní s membránovými textíliami je materiál G-1000 oveľa trvanlivejší. Vydrží aj ostré hrany prírody a znesie dokonca aj iskry z táboráku.

Do každého ročného obdobia

V lete je G-1000 skvelou voľbou do všetkých podmienok, okrem dní, keď dážď nie a nie prestať. Počas týchto dní si budete musieť obliecť ultraľahké odevy do dažďa. V zime poskytuje materiál G-1000 spoľahlivú ochranu pred snehom a silným vetrom, jeho priedušnosť znižuje riziko, že vám bude zima, pretože máte spodnú bielizeň vlhkú. Pridanou hodnotou je, že je ľahký a pohodlne sa nosí.

• Prečítajte si viac o štyroch typoch materiálu G-1000 tu