Hľadať produkt:

Tri regióny, tri kolekcie

 Vo švédsku nebola vždy poľovačka samozrejmosťou pre všetkých. Stovky rokov bola kráľovským privilégiom a nižšie vrstvy poľovať nemohli. Oblasti ako Öland boli celé vyhradené pre príslušníkov kráľovskej rodiny a miestni obyvatelia Ölandu mohli mať len trojnohých psov, pretože sa už nedali využiť na poľovačku. Keď dostali všetci obyvatelia povolenie poľovať, začala poľovačka vo Švédsku nadobúdať dnešnú podobu, kedy sa v oblasti rieky Dalälven smerom na sever najviac cení (a je najviac regulovaná) poľovačka na losa. 

Na severe môže dnes poľovať takmer každý a veľa lokálnych poľovníckych združení poľuje na obrovských plochách. Prioritou v tejto oblasti sú losy a lovné vtáky. Niekedy sa konajú organizované poľovačky s aportérmi, no veľmi často sú len čiastočne organizované, s voľne pohybujúcimi sa psami. 

Staré tradície sú lepšie zachovávané na juhu Švédska, kde sa konajú veľké organizované lovy s aportérmi na súkromných pozemkoch, často v spolupráci
s tradičnými sídlami a panstvami. V týchto oblastiach sa ešte stále vyskytujú jelene, je tam veľa danielov škvrnitých, srncov, lovných vtákov a diviakov. 

V centrálnej časti Švédska sa obe formy poľovania stretávajú a v regióne Svealand, kde sa rôznymi spôsobmi poľuje na lovné vtáky, i na malú a veľkú zverinu.

Všetky typy poľovníkov však spája jedna vec, a to, že potrebujú dobré vybavenie. Na základe našich rozsiahlych skúseností zo života vo voľnej prírode vo Švédsku sme vytvorili tri kolekcie na všetky bežné štýly poľovačky. Vitajte v Lapplande, Värmlande a Sörmlande.

Aby ste obdržali svoju zásielku pred Vianocami, objednajte v rámci: 2015-12-17T15:00 Predĺžené obdobie vrátenia vianočných objednávok do 15. januára 2016 pre objednávky uskutočnené od 20. novembra do 31. decembra 2015