Hľadať produkt:

Z lásky k lesu, nielen k poľovačke

Existujú rôzne druhy poľovníkov a rôzne dôvody, prečo ľudia idú do lesa s nabitou zbraňou. Názor spoločnosti Fjällräven na poľovačku nie je nijako zvlášť dramatický, výrobu odevov a vybavenia na poľovačku považujeme za prirodzenú, pretože my sami sme vždy boli poľovníkmi. 

Poľovačka však nikdy nebola stredobodom našej práce, bola prirodzenou súčasťou nášho záujmu o život vo voľnej prírode, o divočinu, lesy, flóru a faunu. Trávime čas vonku po celý rok a za podmienok, ktoré práve vládnu. Na jeseň je poľovnícka sezónahubárov, zberu lesných plodov
a turistiky. Milujeme všetky tieto činnosti. 

Všetky krásy lesa sa nás ako poľovníkov dotýkajú. Nechceme z postriežky pozerať do pustého lesa, kde sa nedarí ani žiadnej zveri; vážime si všetko, čo je okolo nás.

Signály a vzrušenie, sýty vzduch, čerstvé jedlo a konverzácia, dojmy a inšpirácia, to všetko tvorí 99% lovu. Samotné výstrely sú len jedným z mnohých aspektov rokov, venovaných poľovačke. 

Pokiaľ ide o výbavu, je jasné, že sme 55 rokov našich skúseností zamerali na poľovnícke oblečenie a jeho riešenie, preto značku Fjällräven vystihuje viac, než ostatné Vaše vybavenie. Sme ľuďmi prírody a naše znalosti o stanoch, batohoch, turistike, materiáloch a drsných klimatických podmienkach viedli k vytvoreniu poľovníckeho sortimentu, ktorý svojou tradíciou, funkčnosťou, kvalitou a udržateľnosťou nezaprie svoj škandinávsky pôvod. 

Predstavuje formu uvedomelého poľovania, pri ktorej je poľovačka súčasťou života v prírode. Je rozšírením všetkého, v čo veríme - zodpovednosti, prítomnosti, inšpirácie, nášho orientovania na budúcnosť, a otvoreného prístupu ku každému. Je slobodou. A nasýti nás!

Poľovačka znamená dobré jedlo a možnosť naučiť sa variť nové jedlá z diviny, ktorú si donesiete domov. Ponúkame vám niekoľko našich obľúbených jedál – jednoduché recepty, ktoré sa ľahko naučíte, no možno chvíľku potrvá, kým ich budete ovládať dokonale. Tak, ako to má byť.