Hľadať produkt:

G-1000

Obľúbený materiál Fjällräven teraz aj pre poľovníkov 

Je medzi poľovníkmi obľúbený nielen preto, že je mimoriadne trvácny, odolný voči vode a vetru, ale aj preto, že umožňuje účinne odvádzať vlhkosť od tela. Ak sa stane, že zmokne, pri ohni, alebo v aute pri presune na ďalšiu postriežku rýchlo uschne. 

Príbeh materiálu G-1000 sme začali v roku 1966, počas horolezeckej expedície v Grónsku. Poznatky, ktoré sme si odtiaľ priniesli, viedli k vytvoreniu bundy Green­land, ktorú si horolezci, a turisti rýchlo obľúbili. Materiál G-1000 nebol úplne nepremokavý, ale dostatočne chránil pred nepriaznivým počasím. Navyše bol odolný, ba takmer nezničiteľný, a čím obnosenejší bol, tým lepšie vyzeral. 

Ak sa o odevy z materiálu G-1000 staráte, vydržia veľmi dlho, čo môže dosvedčiť i naša krajčírska dielňa v Örnsköldsvik, pretože nám veľa ľudí posiela svojej zdedené oblečenie, aby sme ho skontrolovali a prehliadli. Trik spočíva v navoskovaní materiálu špeciálnym voskom Greenland Wax, vyrobeným zo zmesi včelieho vosku a parafínu. Materiál môžete voskovať tak často, ako chcete, tým ho vlastne vylepšujete. Nezabudnite navoskovať exponované časti ako sú plecia a kolená. Chrbát nevoskujte pre lepšie vetranie. Počas teplejších mesiacov roka môžete vosk jednoducho vyprať, a tým zlepšíte celkovú priedušnosť odevu. G-1000 je jednoduchý, trvácny a veľmi poctivý materiál. 

Takže pre všetky tieto dôvody G-1000 nájdete už aj v našich kolekciách pre poľovníkov. A špeciálne na poľovačky sme vytvorili česanú tichú verziu pod názvom G-1000 Silent Eco. V kombinácii so strečovým materiálom a dobre premyslenými prvkami na kapucni, vreckách a rukávoch, je materiál G-1000 základom niektorých najzaujímavejších noviniek pre poľovníkov na túto jeseň.