Hľadať produkt:

Výber materiálov

Keď sa konečne dostanete do lesa, nechcete sedieť a premýšľať nad svojím vybavením a nad tým, čo máte oblečené. Ak sa nad tým aj zamyslíte, je to najčastejšie preto, že niečo nie je v poriadku. 

Pri navrhovaní poľovníckeho vybavenia využívame všetko, čo vieme o živote vo voľnej prírode a pridávame k tomu vedomosti, dôležité pre poľovačku. Poľovník sa niekedy potrebuje pohybovať veľmi potichu a zároveň bezpečne - to znamená aj požiadavky na odev, nad ktorými inokedy nemusíme uvažovať. 

Ak sa chcete vyhnúť nepríjemnostiam počas postriežky, odporúčame, aby ste urobili niekoľko starostlivo premyslených rozhodnutí predtým, než sa vydáte do lesa.

V spoločnosti Fjällräven sme sa už dávno rozhodli pracovať udržateľne vo všetkom, čo robíme, a teda i pri výrobe poľovníckeho vybavenia. Máme prísne normy na všetko, čo vyrábame, ktoré sa týkajú použitých materiálov, prepravy a pracovných podmienok v našich továrňach. 

Slnko, vietor a voda

Existuje veľa rôznych technológií na výrobu vodeodolných odevov, ktoré zabránia, aby ste zmokli, ale prepustia von teplo. 

Spoločnosť Fjällräven sa rozhodla pracovať iba s materiálmi, ktoré sa vyrábajú udržateľným spôsobom a je dôležité vedieť, že všetky naše odevy vyvíjame podľa najprísnejších environmentálnych požiadaviek bez ohľadu na to, či sú vyrobené z vlny, materiálu g-1000, kože alebo z nášho vlastného membránového materiálu Eco-Shell.

G-1000

Ľudia sa už za celé tie roky naučili milovať jedinečný materiál spoločnosti Fjäll-räven pod názvom G-1000. Ide o zmes bavlny a polyesteru, ktorý je dostupný v niekoľkých rôznych hmotnostiach a jeho odolnosť voči vode možno prispôsobiť povoskovaním častí alebo celého odevu pomocou vosku Greenland Wax.

Eco-Shell

Eco-Shell je náš vlastný membránový materiál, ktorý je úplne odolný voči vode a vetru a je priedušný. 

Má tri vrstvy, z ktorých prostredná pozostáva z hydrofilnej membrány, zabraňujúcej prieniku vody, ale umožňujúcej odvádzať nadmerné teplo od tela. Vonkajší povrch nie je impregnovaný fluórokarbónmi, ale udržateľným procesom úpravy, ktorý nie je nebezpečný pre životné prostredie.

Vlna

Spoločnosť Fjällräven spolupracuje so škótskym výrobcom vlny, spoločnosťou Abraham Moon. Tento klasický materiál patrí k tým najkvalitnejším
z hľadiska udržateľnosti výroby, trvácnosti a štýlu. 

Vlna je prírodný materiál, ktorý je fantastický, keď nájdete tú správnu kvalitu a oblasť využitia.

Koža

Všetky naše kožené doplnky a kožené prvky na našich odevoch sa vyrábajú vo Švédsku tradičnými spôsobmi. Základný materiál, používaný pri výrobe, je najvyššej kvality a je samozrejme udržateľná a etická počas celého procesu. 

Rovnako ako v prípade materiálu G-1000, aj naša koža má tým krajší vzhľad, čím dlhšie sa používa. Súčasťou našej filozofie, zameranej na životné prostredie je, že naše produkty musia vydržať po celý život, alebo i dlhšie. 

Hluk

Pre poľovníkov je mimoriadne dôležité, aby sa mohli pohybovať potichu. A to nielen pre aktívnych poľovníkov, ktorí poľujú pri chôdzi, ale aj pre tých na postriežke, kým sa tam dostanú. 

Zostať celé hodiny potichu neznamená len, že necháte odložený telefón a rádio. Je to aj o tom, že sa môžete spoľahnúť na to, že vaše oblečenie je vytvorené tak, aby ste sa mohli normálne hýbať bez hlučného šušťania. 

Na základe tejto myšlienky sme vytvorili špeciálnu tichú verziu nášho materiálu g-1000, pod názvom G-1000 Silent. Má česaný povrch, ktorý umožňuje nehlučný pohyb a tichú chôdzu v teréne.

Teplo

Len málo vecí vie byť natoľko nepríjemných, ako chlad. Okrem nepríjemného pocitu existuje i riziko, že ak vám je zima príliš dlho, dôjde k úrazu. 

Chlad má negatívny vplyv na Váš úsudok a celkom jednoducho ste pri výstrele v horšom stave, ak Vám je zima, alebo ak ste hladní. Nechcete však ani, aby vám bolo veľmi teplo. Preto sme naše poľovnícke odevy rozdelili podľa typu poľovačky -  aktívnejšej alebo pasívnejšej. 

No všetky naše odevy si vedia poradiť so zmenou, od chladu počas sedenia, po náhlu aktivitu v náročnom teréne. 

Maskovanie

Vo Švédsku nosí väčšina poľovníkov oblečenie v tmavozelených odtieňoch s oranžovými bezpečnostnými prvkami. 

Rozhodujúcim faktorom na poľovačke je schopnosť vizuálne zapadnúť do prostredia bez ohľadu na to, či je zelené, alebo biele. Veľa našich odevov je jednofarebných v tradičnej olivovej zelenej, no vytvorili sme i biele zimné odevy a oblečenie žiarivej oranžovej farby s realistickými vzormi. 

Bezpečnosť

Všetci poľovníci vedia, aké dôležité je bezpečne zaobchádzať so strelnou zbraňou. No bezpečnosť Vášho oblečenia je niekedy ešte dôležitejšia.

Na to, čo máte na sebe, by ste nemali vôbec myslieť. Skôr by ste sa mali cítiť tak príjemne
a prirodzene, aby ste mohli celú svoju pozornosť zamerať na úlohy, ktoré máte pred sebou. Mali by ste mať na sebe tie správne farby, správne maskovanie, správnu bezpečnostnú oranžovú farbu na správnych miestach a najdôležitejším detailom toho všetkého je, aby ste mali oblečený ten správny typ odevu podľa typu poľovačky. 

Potom sa na Vás môžu všetci spoľahnúť, že poľovačku zvládnete na jednotku.