Hľadať produkt:

Z rysovacej dosky do lesa

Kreatívna vývojárska práca sa nedá spútať pravidlami. Štruktúra práce a vysoká expertíza sa musí spojiť s priestorom pre voľné plynutie nápadov, a chuť hľadať inovácie cez vlastné zážitky.

Rozpoznanie potrieb

Všetko sa začína rozpoznaním potreby. Keď sme sami v prírode, na krátkych víkendových výletoch, alebo pri dlhších dobrodružstvách, často dostávame nápady. Niekedy ich dostaneme aj pri rozhovore so zákazníkmi alebo z listov, ktoré dostávame. Všetky sa zbierajú v našich skicároch.

Skice a modely

Na základe týchto poznámok a konceptov začíname kresliť. S vyše 50-ročnými skúsenosťami s tým, čo funguje v prírode, sa pozeráme na to, čo je dôležité v oblasti používania, pre ktorú je výrobok určený. Podľa toho vyberáme detaily a riešenia, ktoré spĺňajú nami stanovené kritériá. Často robíme jednoduché modely, ako napríklad oblúkovú konštrukciu, aby sme si v praxi overili objem stanu, a vykonávame väčšie a menšie úpravy.

Prototypy a precízne testy

Po určitom doladení v našom vývojárskom tíme je čas vyrobiť úplné prototypy na testy a hodnotenia na rôznych úrovniach. Nezávislé textilné laboratóriá testujú pevnosť voči roztrhnutiu, odolnosť voči opotrebovaniu, vodný stĺpec a mnoho ďalších vlastností materiálov. Najdôležitejšie zo všetkého sú však testy toho, ako vybavenie obstojí v praxi. Prototypy skúša v teréne niekoľko mesiacov skúsený testovací tím, vedený naším odborníkom na vybavenie Johanom Skullmanom.

Namáhanie, ktorému sú výrobky počas týchto testov vystavené, zodpovedá dlhým rokom bežného používania. 

A ešte ďalšie testy

Dizajnérsky tím chodí na svoje vlastné testovacie výjazdy. Takmer vždy nájdeme detaily, ktoré by sme mohli urobiť lepšie, veci, ktoré fungujú dobre v určitých podmienkach a oblastiach používania, ale menej dobre v iných. Často máme mnoho verzií prototypu, ale po zrealizovaní požadovaných úprav a po splnení všetkých parametrov dostaneme konečný výrobok, pripravený na dobrodružstvo.